"CHATA ONLINE" - vzdálený přístup a správa rekreačního objektu


Češi jsou dle všech dostupných ukazatelů národem chatařů a chalupářů.Přesto je ale nabídka chytrých elektroinstalací pro chaty a chalupy velmi malá.Přitom právě rekreační objekty přímo volají po využití domovní automatizace.

Mimo sezonu jsou chaty a chalupy velmi často terčem zlodějů a různých živlů, kteří se poflakují venku a nemají kde přespat.V zimním odbobí jsou rekreační chaty také nevytápěné a nevětrané.Z tohoto důvodu se v nich hromadí plísně a mnohdy i radon.Pokud se chce majitel rekreovat v zimním období, přijede do prochladlého objektu a po prudkém zatopení se vytvoří kondenzát, který opět přispívá k tvorbě plísní.Navíc obyvatelé dýchají vzduch, který neprospívá jejich zdraví.

Přitom právě domovní automatizace upravená pro rekreační objekty dokáže vyřešit všechny problémy naráz a navíc za velmi přijatelnou cenu.

Ze svého bytu bude mít majitel pod neustálou on-line kontrolou svou chatu z pohledu teploty a vlhkosti.Může ze svého smartphone nebo PC zapínat a vypínat topení a větrání včetně nastavování teplot a intervalu topení.A navíc v případě narušení objektu ho systém ihned upozorní zasláním SMS na přítomnost nezvaného návštěvníka v jeho chatě nebo na pozemku.Technicky je také možné spolu s raportem o narušení zaslat ještě foto z webkamery na mobil.

Vzdálený přístup k chatě "Chata online" je projekt vytvořený ve spolupráci s českou vývojovou a výrobní společností SELAX Electronics. Jde o jednoduchou, nekomplikovanou a finančně nenáročnou domovní automatizaci, která je určena obrovskému množsví majitelů víkendových nemovitostí pro zajištění ochrany jejich majetku a zajištění kvalitních podmínek z pohledu zdravého prostředí v objektu.V neposlední řadě také domovní automatizace zajistí komfortní přístup k ovládání topného systému.

Chata online je cenově dostupná domovní automatizace rekreačních objektů, jejíž komponenty jsou navrženy a vyráběny v České republice.Je také zajištěna montážní i servisní podpora.Zařízení je velmi jednoduché a základní montáž si dokáže zajistit chatař i sám svépomocně.Servisní technik pak pouze zařízení spustí a nastaví včetně ovládacího smartpone nebo PC.K provozu potřebujete pouze SIM kartu mobilního operátora a mobilní telefon nebo PC.

Na přání je možné systém "Chata online" instalovat jako tzv. ostrovní s napájením solárním panelem.Zejména v zimních měsících ale není možné garantovat nepřetržitý provoz na solární energii z důvodu nízkého počtu slunečních dnů.

DA001 - Chata Online s jednotkou SELAX - CENA: 11.900kč vč.DPH a montáže (bez nákladů na dopravu)

Funkce zařízení: (vše dálkově s výstupem do mobilního telefonu nebo PC) 

  • Kontrola teploty ve vaši chatě nebo chalupě
  • Kontrola vlhkosti v objektu
  • Zapínání a vypínání větrání
  • Zapínání a vypínání elektrického či plynové topení  s možností nastavení týdeního programu.
  • Střežení prostor PIR čidlem pohybu s funkcí zaslání SMS reportu při narušení hlídaného objektu.
  • Unikátní ovládací aplikace pro chytrý telefon !!!

Foto: SELAX.cz